dinsdag 25 maart 2025

(VIS) 'Selma' - de film (over Martin Luther King)

Datum: 
 dinsdag 25 maart 2025
Tijdstip: 
 20.00  - Koffie vanaf 19.45 uur
Locatie: 
 De Open Hof - Kerkzaal
Prijs: 
 € 5,00


Een film over de bekende dominee Martin Luther King die, vanaf de jaren vijftig van de vorige eeuw, probeerde op geweldloze manier de rassendiscriminatie in de Verenigde Staten tegen te gaan. De rassendiscriminatie bestond vooral in het zuiden van de Verenigde Staten. Martin Luther King voerde dan ook vooral daar actie. Zo wilde hij in de plaats Selma demonsteren tegen het gebrek aan kiesrecht onder de zwarte bevolking. In Selma kon nl. maar 2% van de zwarte inwoners gaan stemmen. Daarom organiseerde hij er in maart 1965 protestmarsen, die van Selma naar Montgomery in de staat Alabama liepen.

Op 25 maart 1965 (‘vandaag’ precies 60 jaar geleden) kwamen ongeveer 25.000 mensen aan in Montgomery, na een mars te hebben gelopen -in vier dagen- van 87 km.

In augustus 1965 ondertekende de Amerikaanse president Johnson daaropvolgend de Voting Rights Act, waardoor het voor zwarten makkelijker werd om te gaan stemmen.

(Nb. Deze film bevat geweld - de eerste marsen werden namelijk met geweld gestopt).

Meer informatie via ds. John Boogaard, ds.jboogaard@pkn-veenendaal.nl  of via 0318-543990

 

terug